Dnes je 27. 01. 2023, svátek má Ingrid

Vše, co by vás o nás mohlo zajímat


Jmenuji se Magdaléna Sinkule a jsem maminkou Adama, který se narodil v roce 2000.
Od února 2003 jsem se jako maminka na mateřské dovolené začala zabývat dětskou rekreační a rekreačně vzdělávací činností, později jsem činnost rozšířila o pořádání odborných kurzů včetně lektorské činnosti, dále pak plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku, aerobik a aqua aerobik.
V současné době provozuji vlastní cestovní kancelář, která se specializuje na dovolené pro rodiny s dětmi a pobyty pro ženy.

Motto : Cesta je stejně důležitá jako cíl.

Na počátku mé cesty byla touha vytvořit nabídku rekreace pro děti, které spolu se svými rodiči vyhledávají zajímavý program, individuální přístup a rodinnou atmosféru. Na této cestě setrvávám a se svým týmem stále pracuji na vylepšování a rozšiřování naší nabídky.
Naše pobyty jsou rodinného charakteru, a budeme se i nadále snažit, aby se nastaly masovou záležitostí. Vybíráme objekty s nižší ubytovací kapacitou a počet dětí na pobytu je limitován. Čas od času se někomu tento fakt zdá být nepochopitelný (většinou tehdy, kdy se nedostane na vybraný pobyt :-), vždyť čím více lidí je na pobytu, tím více vyděláme peněz. My však věříme, že i pro tento inviduální přístup a rodinnou atmosféru, je o pobyty stále zájem. 


Co Vám mohu s týmem odborných lektorek na pobytech nabídnout?

 

Plavání, které sbližuje...

Společný prožitek znamená pro každé dítě mnoho. Ve vodě je tento pocit umocněn tělesným kontaktem rodiče a dítěte. Dítě vás vnímá jako partnera, na kterého se může spolehnout, což vede k prohloubení vzájemného porozumění, důvěry a citového pouta mezi vámi a dítětem. Pojďme se společně učit vodu poznávat, mít v ní důvěru, cítit jí,  i respektovat...

Naše pobyty vybavujeme vlastními pomůckami a hračkami, dbáme na jejich čistotu a nezávadnost. 30minutové lekce probíhají v malých skupinkách ve vnitřních bazénech s nadstandardním vyhříváním, pod vedením instruktorek s  akreditovaným kurzem MŠMT. Samozřejmostí je možnost přítomnosti obou rodičů ve vodě.


Aktivní program pro děti

Ve vyhrazených časech zajišťujeme pro vaše děti program založený na rozvoji dovedností a znalostí. Pro ně je připravena námi vybavená herna s hračkami, tvoření, sportovní a hudební aktivity s rodiči i bez, naučí se nové písničky, říkanky, ale hlavně prožijí společné chvíle s vámi a zároveň v kolektivu dětí.
Pečlivě vybíráme hračky i pomůcky, se kterými si vaše děti hrají a pracují. Klademe důraz na nezávadnost, bezpečnost, kvalitu ale i rozmanitost vybavení. Oblíbené jsou zejména motorické hračky, didaktické pomůcky, knížky, vybavení pro pohybové aktivity (cvičební míče, cvičební "padák", lana, překážková dráha) a výtvarné aktivity (stříhání, lepení, prstové barvy, výroba masek na karneval, okenní barvy, mozaiky ze zažehlovacích korálků…).
V programech nezapomínáme také na různá specifická období v roce – Velikonoce, Vánoce, Den dětí, Mikuláš…

Program pro vaše děti probíhá zpravidla ve dvou dvouhodinových blocích v dopoledních a odpoledních hodinách + večerní rozloučení - večerníček formou divadélka nebo zpívánek. Program zajišťují instruktorky s pedagogickým nebo zdravotním vzděláním.


Lyžařská školka

V zimních termínech nabízíme pro Vaše děti pobyty s výukou lyžování. Nenásilnou formou se v průběhu týdne naučí ovládat lyže nebo se zdokonalí v již naučené jízdě na lyžích. Zvolili jsme výuku ve skupinách, kde jsou děti vzájemně více motivovány a učí se i pozorováním ostatních.

Výuka probíhá pod vedením odborného instruktora 1-2x denně. Lekce trvají 45-60 minut, ve skupinách je max. 5 dětí. 


Cvičení pro ženy (i muže)

Aerobik i aqua aerobik patří mezi pohybové aktivity, které svou  pestrostí, hudbou a dostupností lákají nejen dospělé. Naším cílem je, abyste při cvičení zažili radost z pohybu, dobrý pocit z toho, že jste něco zvládli a také pro sebe udělali. Mezi další vyhledávaná cvičení, které mohou cvičitelky na akcích nabídnout, patří pilates, kalanetika, stretching a power joga. 

Cvičební bloky, trvající 45 minut, probíhají pod vedením profesionálních cvičitelek 1. a 2. třídy.


Výukový a přednáškový program (Montessori pedagogika)

Učení je proces, nikoliv produkt.
Montessori zdůrazňuje kognitivní (poznávací, sdělný) a společenský vývoj spíše než mechanické učení a myšlení. Rozsah poznatků v našem světě se mění tak rychle, že memorováním je nelze pojmout. Montessori podporuje schopnost učit se tím, že se učíme, jak se učit. Dítě je vedeno ke společnému učení, spolupráci a vzájemné pomoci. Nejúspěšnější lidé jsou obvykle ti, kteří dokáží spolupracovat s ostatními.
Dozvíte se více o odlišném zaměření dětí a dospělých, významu trestů a pochval, o připraveném prostředí, senzitivních obdobích dítěte a další informace o nás a našich dětech. Společně s vašimi dětmi si můžete vyzkoušet práci s pomůckami Montessori.

Vzdělávaní na pobytu se zaměřením na Montessori pedagogiku probíhá pod vedením lektorky s akreditovaným kurzem MŠMT.
Od srpna roku 2007 připravujeme ve spolupráci s lektorkou Dr. Evou Štarkovou z Košic víkendové semináře Montessori pedagogiky (práce s pomůckami) určené rodičům i pedagogům. Tyto semináře probíhají v Praze.


Play Wisely®

PlayWisely® - „Moudré hraní“ je ojedinělý program pro kojence, batolata a mladší předškolní děti, který Vašemu dítěti pomůže rozvíjet mozkovou a pohybovou obratnost již v ranném období jeho života. Systém zábavných technik hraní pomůže nastartovat a propojit mozkové buňky Vašeho dítěte.
PlayWisely® je postaveno na principu hraní „tváří v tvář“, které je ideální cestou k lepšímu poznávání dítěte, je možností k účasti při získávání smyslových dovedností, učení se, mluvení a rozvoje pohybových dovedností.
PlayWisely® podporuje rozvoj mozkového a tělesného sebevědomí, které dítě potřebuje k tomu,  aby se cítilo bezpečně a jistě, ať už se bude nacházet v jakémkoliv prostředí.

S tímto programem se můžete seznámit na vybraných pobytech, lekce probíhají pod vedením zkušené lektorky Jarky Gargulákové.

 

Tance Orientu

V každé ženě se ukrývá tanečnice...
V průběhu večerních setkání se můžete nechat inspirovat tancem jako možnou cestou k sobě samým, ke svojí ženskosti a vnitřní síle...
V příjemné atmosféře ženského kruhu ochutnáte různé styly orientálního tance (zejména tradiční folklórní prvky, základy perského tance a tance Hilal). Čekají vás různé techniky práce s tělem, dechem a energií. Zažijete uvolňující a léčivou sílu doteku skrze intuitivní masáže zad, hlavy a šíje. Jako součást přípravy k tanci si vyzkoušíte protahovací cviky s prvky jógy a naučíte se i některou ze sestav harmonizující Vaše tělo.
Možná v sobě skrze tanec, hudbu a sdílení objevíte něco, co je nedílnou součástí vaší bytosti, a jen doposud nemělo šanci začít se radovat, tančit, zpívat, souznít...

Na těchto večerních setkáních se na Vás těší charismatická lektorka a psycholožka Zuzana Říhová. Pobyty s tancem doporučujeme i nastávajícím maminkám.


Muzikohrátky

Hudba svou emotivností, tajemnou krásou, melodičností a rytmem nabízí člověku neobvyklou možnost k  hlubokému a niternému setkání se sebou samým i s druhými. Boří bariéry vytvářené verbální komunikací, staví mosty a občerstvuje nás. Hudba hovoří jazykem beze slov…
Co všechno s námi můžete zažít? Hru na etnické hudební nástroje (především na africké a šamanské bubny), práci s hlasem, intuitivní zpěv, vytvoření muzikoterapeutického sboru, muzikoterapeutické a komunikační hry, propojení s prvky drama a arteterapie, relaxaci, poslech i společné boření mýtů, že zpívat a hrát umí jen „někdo“...

Pojďte se tedy vydat na dobrodružnou cestu nejen s dechem, zvukem, tónem a  rytmem... s nadšeným Jonášem Kouklem. 


Kreativní tvoření

„Oč to mají děti oproti nám dospělým jednodušší v seznamování“, proběhlo mi hlavou po prvním uskutečněném pobytu. Byl moc fajn, jen ty večery "vázly"…   
Propojila nás kreativní tvorba, při které se hezky povídá o radostech i starostech, zkrátka o životě. Po večerech s námi můžete relaxovat při některé z výtvarných technik pro každého – malování na hedvábí, malování na textil, savové technice, window color, korálkování a decoupage.
Nemusíte umět malovat, ke všem technikám vám postačí trpělivost a trocha fantazie.

Na těchto večerech se nejčastěji můžete setkat se mnou a mými kolegyněmi - Petrou Šlapánkovou a Lenkou Vondráčkovou...

...při prázdninových akcích pak s Radkou Sedláčkovou, autorkou několika publikací a lektorkou patchworku, Andreou Lajkovou a dalšími lektorkami různých technik.Více o týmu instruktorek se můžete dočíst v rubrice NÁŠ TÝM.

Přehled všech námi nabízených termínů pobytů najdete ZDE. 
© 2007 Magdaléna Sinkule        tvorba www stránek emocio